16.–17. ČERVENCE 2018, OSTRAVA, ČESKÁ REPUBLIKA

5. ROČNÍK MEZINÁRODNÍ HUDEBNÍ KONFERENCE S SHOWCASOVÝM FESTIVALEM, ZAMĚŘENÉ NA HUDBU STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPY A ČESKÉ DIASPORY.

Partnery pro výběr zahraničních umělců jsou Katowice Město – zahrad (Polsko), Amity Civic Association / World Music From Slovakia (Slovensko), Hangvető Zenei Terjesztő Társulás (Maďarsko). Od roku 2018 je mezinárodní program rozšířen o přizvanou zemi a hudbu české diaspory.

  • Connector.

    kvalitní hudba

    Před odborníky a hosty z celého světa se na koncertech představují hudebníci z jednotlivých zemí, prezentující kvalitní a přesahovou hudbu ze scény world music, folku, jazzu a nové akustické hudby. Nejlepší skupině odborníci udělují Cenu Czech Music Crossroads. Od roku 2018 je součástí Czech Music Crossroads sekce Elektronic Mission zaměřená na elektronickou hudbu.

  • Connector.

    panelové diskuse

    Součástí akce je konference s prezentacemi i panelovými diskusemi za účasti odborníků z celého světa, interaktivní workshopy zaměřené na praktické rady hudebníkům a speed dating, možnost osobního setkání s odborníky, kteří vám poradí se strategií i dalším uměleckým růstem. Czech Music Crossroads je akce otevřená pro hudebníky, promotéry, festivalové organizátory,hudební publicisty a širokou veřejnost.

  • Connector.

    electronic mission

    Platforma určená domácím a zahraničním profesionálům elektronické hudební scény s diskusemi, sdílením zkušeností i prezentaci lokální progresivní elektronické hudby, která má potenciál překročit hranice nebo se jí to již daří.

  • Connector.

    organizátoři

    Organizátorem akce je prestižní multižánrový festival Colours of Ostrava.

  • Connector.

    unikátní areál

    Czech Music Crossroads probíhá v historickém industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Unikátní prostředí národní kulturní památky poskytuje akci jedinečnou atmosféru.

Share this Post