Vokální skupina Dalinda vypráví prostřednictvím autentických i moderních hudebních barev o podobách ženství. Všechny tři zpěvačky nabíjejí publikum ženskou energií, maďarské lidové melodie podávají s chytlavou hravostí.

Spolupracovat začaly již při studiích na folklórní fakultě Hudební akademie Ference Liszta v rámci různých vystoupení v oblasti původní maďarské hudby a world music. Oficiálně spolu vystupují od roku 2015 a za tu dobu měly příležitost zpívat v nejprestižnějších maďarských koncertních síních a na mnoha festivalech. V létě 2017 obdržely pozvání do Číny a Mongolska, což jim přineslo příležitost představit se také na několika mezinárodních festivalech. Jsou pravidelnými přispěvatelkami na alba tanečních domů Táncház-Népzene. Vlastní debutové album vydaly v roce 2018, premiéru mělo v koncertní síni Fonó. V loňském roce byla skupina pozvána na několik významných akcí, jako byl např. novoroční galavečer anebo folklórní hudební festival – obojí v národní koncertní síni Bély Bartóka. Tato a capella sestava bývá pravidelným hostem skupiny Sebő, včetně slavnostní jubilejní akce Sebő60. V roce 2018 odzpívala Dalinda spolu s triem Mandili koncert v Kongresovém centru.

Podle místa vystoupení může a capella sestavu doplnit instrumentální trio – flétna, cimbál a kontrabas. V takové sestavě už skupina vystupovala na Várkert Bazár nebo na koncertech pro mládež organizovaných kulturní institucí MÜPA.

Julianna Paár, Johanna Orbán a Sára Tímár jsou optimistickou budoucností maďarského lidového zpěvu. Experimentují na pevném základě. Nechtějí folklór vlastnit, ale přemýšlejí o něm a doširoka šíří lásku k lidovým melodiím,“ tvrdí o této formaci Balázs Weyer.

Web: www.dalinda.hu

Facebook: www.facebook.com/dalindamusic

Booking:
Julianna Paár, +36 302 462 838
dalindamusic@gmail.com