Dva hudebníci, kteří vědí, jak se odpaluje hudební ohňostroj. Atanas Dinovski a Paul Schuberth oslavují nejčistší podobu hudební svobody. Jakákoliv snaha o zařazení jejich hudby do jedné stylové kategorie je marná. Oba akordeonisté se přesouvají mezi hudebními světy s lehkostí, elegancí a mistrovstvím. Ve svých skladbách vystupují jako stavitelé mostů, kteří projevují působivou schopnost spřátelit i ty nejodlišnější a nejvzdálenější vlivy. Ingredience tohoto nevšedně barevného a mnohotvárného hudebního mixu sahají od jazzu přes folklór až po Balkán, vejde se tam ale i tango a nová hudba. Navíc se nebojí ani smělých improvizací.

Paul Schuberth
je jedním z nejznámějších rakouských hráčů na akordeon. Jako sólista i jako člen různých uskupení vystupuje pravidelně od roku 2007, například na Mezinárodním akordeonovém festivalu ve Vídni. Spolupracoval s André Hellerem s hudebníky ze Söhne Mannheims, Otto Lechnerem apod. Paulovu hudbu hrají rádia v Rakousku, Německu i Lucembursku. Je vítězem mnoha akordeonových, klavírních a kompozičních soutěží, na Austrian World Music Awards vyhrál cenu spojenou se sponzorstvím. Vydaná CD: Winterrose (2008), Laub (2010) a So oder so (s triem akk:zent, 2012).

Atanas Dinovski
je častým nositelem ocenění v národních akordeonových a sluchových soutěžích, od roku 2007 je žádaným klasickým akordeonistou, hráčem na francouzské dudy (musette) a na bandoneon, ale i hráčem tanga a balkánské hudby, a to coby sólista v různých souborech, jako například vídeňský RSO, Kurorchester Bad Füssing, dechový orchestr soukromé univerzity Antona Brucknera v Linzi apod. Vystupuje v Německu, Švýcarsku, Rakousku, Slovinsku, Gruzii, Arménii, Ázerbajdžánu, Srbsku, Makedonii a Bulharsku, se stejným zápalem se ale věnuje i své práci učitele hry na akordeon a vedoucího seminářů. Svá umělecká i pedagogická, bakalářská i magisterská studia u prof. Alfreda Melichara na soukromé univerzitě Antona Brucknera v Linci zakončil s vyznamenáním. Vydal tři CD, a to pod rakouskými značkami Extraplatte, Alessa records (Dinovski-Schuberth) a Cracked Anegg Records (Gewürztraminer).

web: www.dinovski-schuberth.com
SoudCloud: soundcloud.com/dinovski-schuberth

Booking
Paul Schuberth, +43 (0)688 86 22 011, info@paulschuberth.com
Atanas Dinovski, +43 (0)660 5424497, atanas.dinovski@gmail.com