Czech Music Crossroads je mezinárodní konference a showcasový festival. Mezinárodní platforma za účasti České republiky, Polska, Slovenska a přizvané země, kterou je v roce 2020 Jižní Korea. Před odborníky a hosty z celého světa se na koncertech představují hudebníci z jednotlivých zemí, prezentující kvalitní a přesahovou hudbu ze scény world music, folku, jazzu a nové akustické hudby. Nejlepší skupině odborníci udělují Cenu Czech Music Crossroads.

Součástí akce jsou panelové diskuse, workshopy a speed dating. Organizátorem je prestižní multižánrový festival Colours of Ostrava za finanční podpory Ministerstva kultury, statutárního města Ostravy a ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Czech Music Crossroads slouží jako odrazový můstek pro hudebníky, kteří zde svoji hudbu nabízejí exkluzivnímu a pečlivě vybranému publiku mezinárodních profesionálů. Showcasový program není přehlídkou začínajících talentů, nýbrž prezentací umělců, kteří mají šanci překročit jazykovou bariéru, bez ohledu na délku profesionální praxe.

Czech Music Crossroads se zaměřuje na hudební export a zahrnuje debaty věnující se aktuálním hudebně-společenským tématům. Odborníci z celého světa budou také prostřednictvím interaktivních workshopů školit hudebníky – společně s showcasovými účinkujícími z partnerských zemí – jak se prosadit v mezinárodní konkurenci a poskytnou jim praktické rady pro jejich hudební kariéry. V roli lektorů se zúčastní zahraniční producenti, publicisté a specialisté z oblasti distribuce, kteří mají dlouholeté zkušenosti s šířením českých nahrávek na mezinárodním trhu. Dalším bodem je speed dating, model běžný na mezinárodních akcích. Zahraniční odborníci/festivaloví organizátoři poskytují přihlášeným zájemcům z řad místních umělců či manažerů osobní konzultaci zaměřenou na strategii a umělecký růst.

Seznam odborníků, kteří se zúčastnili všech předcházejících ročníků Crossroads najdete ZDE.

Czech Music Crossroads je otevřený pro hudebníky, promotéry, festivalové organizátory, hudební publicisty a širokou veřejnost. Stačí se předem zaregistrovat ZDE.