0
ROČNÍK
0
DNY
0
ZEMĚ
0
kapel

Czech Music Crossroads je mezinárodní konference a showcasový festival. Mezinárodní platforma za účasti České republiky, Maďarska, Polska a Slovenska. Před odborníky a hosty z celého světa se na koncertech představují hudebníci z jednotlivých zemí, prezentující kvalitní a přesahovou hudbu ze scény world music, folku, jazzu a nové akustické hudby. Nejlepší skupině odborníci udělují Cenu Czech Music Crossroads.

Součástí akce jsou panelové diskuse, workshopy a speed dating. Organizátorem je prestižní multižánrový festival Colours of Ostrava za finanční podpory Ministerstva kultury, statutárního města Ostravy a ve spolupráci s Moravskoslezským krajem.

Vedle kvalitní prezentace české hudební tvorby, která by vedla k její širší propagaci a vývozu, slouží Czech Music Crossroads jako potřebný odrazový můstek pro hudebníky s možností nabídnout jejich hudbu exkluzivnímu a pečlivě vybranému publiku mezinárodních profesionálů. Showcasový program není přehlídkou začínajících talentů, nýbrž prezentací umělců, kteří mají šanci překročit jazykovou bariéru, bez ohledu na délku profesionální praxe.

Za českou stranu vybírá tři skupiny porota Sedmi statečných a ze zahraničí odborníci zúčastněných zemí.

Těžiště konference se zaměřuje především na hudební export, což je u nás oblast zanedbávaná, leč pro rozvoj domácí hudební scény potřebná. Odborníci z celého světa budou prostřednictvím interaktivních kurzů školit hudebníky – společně s showcasovými účinkujícími z partnerských zemí – jak se prosadit v mezinárodní konkurenci. Zúčastní se i zahraniční specialisté z oblasti distribuce, kteří mají dlouholeté zkušenosti s šířením českých nahrávek na mezinárodním trhu. Dalším bodem je speed dating, model běžný na mezinárodních akcích. Zahraniční odborníci/festivaloví organizátoři poskytují přihlášeným zájemcům z řad místních umělců či manažerů osobní konzultaci zaměřenou na strategii a umělecký růst.

Czech Music Crossroads je otevřený pro hudebníky, promotéry, festivalové organizátory, hudební publicisty a širokou veřejnost. Stačí se předem zaregistrovat ZDE.