AREÁL

Czech Music Crossroads probíhá v historickém industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic. Unikátní prostředí národní kulturní památky poskytuje akci jedinečnou atmosféru. Ostrava prošla v posledním století výraznou proměnou – z průmyslového města horníků a hutníků po společenském obratu v roce 1989 postupně vyrůstá moderní postindustriální metropole, respektující a transformující svou minulost v novou atraktivní současnost.

Ostrava zosobňuje rozmanité příběhy a myšlenky, svým umístěním na rozhraní tří zemí přirozeně nabízí kulturní diverzitu a tolerantní prostor pro diskusi o minulosti, o současnosti a přirozeně i blízké budoucnosti. Všechny tyto aspekty symbolizuje místo, které hostí Czech Music Crossroads – Důl Hlubina.

Ostrava je město s akademickým zázemím tří univerzit. Metropole, v níž sídlí řada renomovaných kulturních institucí – významná divadla, regionální stanice České televize, Českého rozhlasu, Janáčkova filharmonie a mnoho dalších. Najdete zde památky historické i moderní architektury – např. stavby Camilla Sitteho, Ericha Mendelsohna nebo bratrů Šlapetových –, unikátní industriální areály, zajímavé sakrální budovy, muzea a galerie.