PONDĚLÍ 15. 7. 2019, STARÉ KOUPELNY – KLUB

ÚTERÝ 16. 7. 2019, STARÉ KOUPLENY – KLUB

10.00–10.15 Zahájení

10.15–11.00 Rady na turné po Polsku, Maďarsku, Rusku a Slovensku
Zástupci jednotlivých zemí vám dají osobní tipy na kluby, festivaly, média i důležité osoby. Všichni budou k dispozici i během speed meetingu.
L’ubica Záborská, Daryana Antipova, Łukasz Kałębasiak, Ábel Petneki
Moderuje: Anna Mašátová

11.15–12.30 Jak vyhrát svůj festivalový changeover?
Je čas určený na nastěhování, zadrátování a nazvučení vašeho koncertu krátký? Pokud budete dobře připravení, zbude dost času i na modlitbu nebo relax před výkopem, záleží na každém.
Jiří Topol Novotný (zvukař Jazzfestbrno, Respect, Brutal Assoult, Folkové prázdniny)

12.45–13.35 Česká proexportní kancelář SoundCzech a Music Managers Forum Czech Republic
Finanční podpora turné a koncertů v zahraničí, podpora hudebních profesionálů, workshopy i mentoring nabízí česká proexportní kancelář SoundCzech, založená Institutem umění – Divadelním ústavem. Během panelu se představí také nová platforma Music Manager Forum Czech Republic.
Anna Mašátová & Marton Naray

14.40–15.20 Hudební kariéra a sociální sítě
Proč a jak moc jsou důležité sociální sítě v hudební propagaci? Jak na dobrý obsah, který vaše publikum zajímá? Jak si v současné době vede organický dosah v porovnání s placenou propagací? Je copywriting důležitý? A co péče o fanoušky? Facebook, Instagram, Youtube, Twitter… co dává v Česku smysl? A jak pracovat s influencery?
Jan Zápotocký & Martin Štěpanovský (Colours of Ostrava, Signal, Finále Plzeň)

15.30–16.20 Co byste měli vědět o festivalech Ment Ljubjana, Glatt und Verkehrt a Sunfest a jak si na nich zahrát?
Ment: třídenní předváděcí (showcase) festival nových umělců z celé Evropy i mimo ni.
Glatt und Verkehrt: všichni umělci, kteří přijíždějí, mají společný zájem: hledat své hudební kořeny – ať už leží v oblasti folklóru, jazzu, klasiky nebo avantgardy.
Sunfest: významná kanadská slavnost world music a kultury v nádherném Victoria Parku, ve městě London, provincie Ontario.
Andraž Kajzer (umělecký ředitel festivalu Ment) & Albert Hosp (umělecký ředitel festivalu Glatt und Verkehrt) Parque) & Alfredo Caxaj (umělecký ředitel festivalu Sunfest)

10.00–10.50 Proč to dělat sám? Co znamená být sám sobě manažerem?
Co pro umělce znamená, organizovat si své záležitosti sám? Jak se efektivně propagovat vůči publiku a programovým vedoucím? Jaký má self-management dopady z pohledu programového vedoucího?
Noam Vazana (izraelský zpěvák, skladatel a kariérní poradce) & Steve Mead (umělecký a výkonný ředitel, Manchester Jazz Festival)

11.00–11.50 Pozor, vyletí ptáček!
Obrázky jsou často to poslední, na co kapela nebo umělec myslí. Pro to, abyste vešli ve známost, ale bývají důležitější než vaše muzika. Simon Broughton se zaměřuje na tipy a triky, kterými toho dosáhnout.
Simon Broughton (Songlines)

12.00–13.10 Rady na turné po Německu, Rakousku, Španělsku, Velké Británii a Izraeli
Zástupci jednotlivých zemí vám dají osobní tipy na kluby, festivaly, média i důležité osoby. Všichni budou k dispozici i během speed meetingu.
Steffen Wilde, Helge Hinteregger, Araceli Tzigane, Steve Mead, Noam „Nani“ Vazana
Moderuje: Anna Mašátová

14.20–15.20 Jak já to slyším
Zajímá vás, co na vaši hudbu říkají odborníci? Vybrané kapely pod kritickým drobnohledem a dobrými radami navrch.
Minna Huuskonen (Minnamurra),Thorsten Bednarz (Deutschlandradio Kultur), Araceli Tzigane (Mapamundi Música), Andraž Kaizer (MENT), Daryana Antipova (Vedan Kolod), Milan Tesař (Radio Proglas) aj.

15.20–16.45 Speed meeting