Trio WoWaKin bylo založeno v roce 2016. Všichni tři hudebníci (Paula Kinaszewska, Bartlomiej Wozniak a Mateusz Wachowiak) přinesli do kapely své různorodé zkušenosti s jazzem, klasickou i současnou hudbou a společně objevují kořeny polské venkovské taneční muziky. Svojí energií pozvedají ducha tradičních venkovských oslav a svátků, svým dynamickým repertoárem a nápaditými improvizacemi s otevřeným koncem na téma mazurky, oberku, polky, kujawiaku, tanga v polském stylu i dalších písní z Mazovského vojvodství uvádějí novou generaci tanečníků do stavu podobného transu. Kromě houslí, třířadé polské tahací harmoniky a bubnů hrají na banjo-ukulele a foukací harmoniku. Výjimečnou kvalitu uskupení WoWaKin ocenili už mnozí milovníci hudby cenami na prestižních polských folklórních soutěžích (Nowa tradycja, Folkowe Mikolajki). Kapela byla také v oficiálním výběru na přehlídku Womex 2017. V září 2017 WoWaKin vydali své debutové album Kraj za miastem.

WoWaKin jsou rozmanití a virtuózní – svým vystoupením na Womexu v Katovicích mě úplně usadili, vynikající je i jejich debutové album Kraj Za Miastem. Ve svém pořadu je budu hodně hrávat. I když jsou na scéně poměrně noví, jsou už jednou z nejlepších polských kapel vycházejících z folklórních kořenů.

Rob Weisberg
moderátor cyklu Transpacific Sound Paradise na rádiu WFMU (který Time Out New York označil za nejlepší newyorský rozhlasový pořad v oblasti world music)

Web: wowakin.pl

SoundCloud: soundcloud.com/wowakin

Booking:
Agnieszka Cygańska
agnieszka-c@hotmail.com | triowowakin@outlook.com, +48 608 849 244