Czech Music Crossroads 2014

16. 7. 2014

Web tohoto ročníku >>> ZDE

PRVNÍ ROČNÍK FESTIVALU

CZECH MUSIC CROSSROADS 2014


Nový showcasový festival v České republice, spojený s panelovými diskusemi. Snahou 1. ročníku byla především prezentace české hudební tvorby před zahraničními odborníky, která by vedla k její následné širší propagaci a vývozu. Na první ročník Czech Music Crossroads byly do panelových diskusí a jako hosté pozvány zahraniční osobnosti a odborníci zastupující prestižní festivaly, významná média a booking agentury. Nechyběli ani domácí organizátoři, publicisté a zástupci médií.

Na Czech Music Crossroads 2014 se představili tito umělci: Beata Bocek, Bezobratři, Clarinet Factory, Čankišou, DVA, Jitka Šuranská, Kittchen, Milokraj, Nylon Jail, Vertigo, Vložte Kočku.


  • Britský hudebník a publicista Andrew Cronshaw

    Byl to dobrý start. Hodně zemí a regionů teď organizuje prodejní veletrhy, podporující jejich hudební tvorbu, a je dobře, že se k nim Česká republika připojila. Takové akce jsou platformou pro prezentaci místní hudby a zároveň vytvářejí pro hudebníky možnost dozvědět se, jaká cesta vede k exportu jejich hudby do zahraničí a v čem je potřeba se zdokonalit. Složení pozvaných delegátů bylo opravdu reprezentativní, seznam agentů i novinářů obsahoval řadu klíčových jmen současné mezinárodní hudební scény.

  • expert na world music Petr Dorůžka

    První ročník byl pro českou hudební scénu milníkem, který otevřel novou tradici.