CZECH MUSIC CROSSROADS 2015
14.–15. 7. 2015

Web tohoto ročníku >>> ZDE

THE SECOND EDITION OF THIS SHOWCASE FESTIVAL
Silesian Roots: Music from the Czech, Polish and Slovak border regions

2. ročník festivalu nesl podtitul Silesian Roots: Music from Czech, Polish and Slovakian border regions a bude prezentovat hudbu uvedených zemí. Není malých hudebních zemí, někdy je ale ku prospěchu věci, když své prezentační síly směrem do zahraničí spojí. Mezinárodní charakter Czech Music Crossroads 2015 vycházel z plánované východoevropské hudební platformy, která posléze vyvrcholila společnou prezentací hudby těchto zemí na podzimním veletrhu Womex v Budapešti.

V roce 2015 se na showcase představili tito umělci: Česká republika – Ida Kellarová, Tara Fuki, Kalle, Ladě, Musica Folklorica & Veronika Malatincová, Beata Hlavenková a Muff, Slovensko – Banda, Talent Transport a Walter Schnitzelsson, Polsko – Qferau+Zora, hipiersoniK a Gooral.  • Oliver Belopeta, ředitel Skopje Jazz Festivalu

    Dozvěděl jsem se tu řadu zajímavých věcí. Nejen o kapelách, s jejichž hudbou jsem se mohl seznámit, ale i o hudební situaci a podpoře hudby v Česku, Slovensku a Polsku. To pro mě byla opravdu cenná zkušenost.

  • Mr. World Music Simon Broughton

    Opravdu jsem si užil prezentaci Geralda Seligmana o tom, jak se umět prodat na hudebním trhu, jak podat svůj příběh. To byly hodně důležité a užitečné informace. Užitečné bylo i to, že jsme mohli vidět ukázku místní hudby. To je podle mě velmi důležité a to jste udělali velmi dobře už od začátku.