Derek Andrews

Nezávislý konzultant umění, hudební kurátor na Luminato Festivalu a programový ředitel North York’s Cultura Festivalu. Jako organizátor koncertů Derek vymslel tematický cyklus koncertů v Harbourfront Centre (1986–2003), který představil 4 000 umělců od Ashley MacIsaaca až po Zakira Hussaina. V letech 1988–92 byl uměleckým ředitelem Toronto festivalu WOMAD.

V roce 2011 zahájil první kanadskou světovou hudební konferenci – Mundial Montreal. Jeho umělecká agentura Global Café je zaměřena folk, jazz, blues world music. Jejími klienty jsou přitom třeba Suzie Vinnick, Quique Escamilla, Kobo Town a Digging Roots. Vede semináře na na konferencích Womex či Folk Alliance International a je výkonným producentem bienále Blues Summit. Derek byl členem poradních výborů Toronto Arts Council, Ontario Arts Council, Canada Council. Je rovněž členem Toronto Music Industry Advisory Council a přidruženým členem European Forum of Worldwide Music Festivals.

Derek je mezinárodně uznávaný odborník na world music a vášnivý obhájce tvůrčích přístupů v hudbě coby nástroje, který má moc zlomit kulturní rozdíly.