Birgit Ellinghaus
Ředitelka alba KULTUR–mezinárodní kanceláře pro globální hudbu.

Birgit Ellinghaus má na svém kontě mnohá působení v oblasti kultury, hudby a její podpory, stejně tak jako nahrávání a prezentace koncertujících umělců po celém světě. Pracovala s exilovými hudebníky, řídila kulturní centra a od roku 1989 je ředitelkou umělecké agentury Alba KULTUR.

Od roku 1997 je aktivní také jako hudební vydavatelka a producentka, pod svou vlastní world music značkou Heaven and Earth vydala více než 25 mezinárodních CD. Jako poradkyně a odbornice pracovala pro ministerstvo kultury Severního Porýní-Vestfálska, pro Goetheho institut, německou komisi UNESCO, městské rady německých měst a další veřejné umělecké instituce.

V letech 2012–2016 působila jako kurátorka série pořadů world music Berlínské filharmonie pod názvem Underway. Od roku 2016 je kurátorkou programů world music při Staré frankfurtské opeře. Je předsedkyní Klangkosmos NRW – sítě pro globální hudbu v regionu Porýní a Porůří (od roku 2000 více než 2 200 koncertů). Birgit pracovala také jako členka poroty v letech 2011, 2012 a 2016 na BabelMedMusic, v roce 2014 na WOMEXu a v letech 2015 a 2017 na European Festival Label Award EFFE.

Je přispěvatelkou a členkou poradního výboru německého hudebního časopisu Folker.
Od roku 2013 je Birgit čestnou členkou Institutu pro světovou hudbu a mezikulturní studie IWTM při Hochschule für Musik und Tanz Köln. Je rovněž učitelkou a lektorkou programů zaměřených na hudební management na několika vysokých školách a univerzitách.

V roce 2009 byla německou komisí UNESCO jmenována členkou poradního výboru pro kulturní rozmanitost při Národní kulturní komisi.

Od roku 2017 je předsedkyní „ifm e.V.“, federace nezávislých hudebníků a dalších hudebních profesionálů v Kolíně nad Rýnem a mluvčí pracovní skupiny „global music @ ifm“.