Eleanor Dubinsky
Newyorská zpěvačka, skladatelka a multiinstrumentalistka, která na sebe upozornila hlasem, „z něhož jsem zůstal jako opařený“ (Felix Contreras, NPR Music).

Skládá v angličtině, francouzštině a španělštině, její hudba žije na křehké hranici, kde se jazz, world-music a pop setkávají s emocionálně přímočarým pojetím.

Nejnovější album Soft Spot Of My Heart (2018), které nahrávala v Lisabonu a New Yorku, je inteligentní sbírkou skladeb z celého světa, které dávají prostor emocionální poctivosti a současně jsou protkány hudebními barvami a vlivy různorodého týmu spolupracovníků z Portugalska, New Yorku, Kapverd a Brazílie.

Eleanořin trvalý vzestup coby nezávislé umělkyně je doprovázen mnoha ohlasy, včetně vítězství skladatelské soutěže Sennheiser Songwriting Contest na ASCAP EXPO v roce 2012. DI Baby’s DIY Musician Blog zase píše o tom, jak efektivně využila video k vybudování rozruchu kolem vydání svého nového alba. Vystupovala na festivalech a v kulturních centrech včetně Boro Linc v Lincolnově centru: La Casita, festivalu Puerto Morelos (Mexiko), v centru Kimmel v rámci Philadelphia International Festival For The Arts, v Museu da Musica v Lisabonu a ve Philadelphia Museum of Art.

V letech 1996–7 a 1998–9 žila Eleanor v Praze, v letech 2003 a 2004 se do Čech ještě vracela na umělecké pobyty v centru Cesta v Táboře. Vytvořila a hrála v několika tanečních, hudebních a multimediálních dílech, např. Orbit pictus, festival 4+4 dny v pohybu, Malý velký svět nebo Periferní vidění: transit Tábor, a to v České republice i v Českém centru v New Yorku.