Czech Music Crossroads rozšiřuje svůj záběr o elektronickou scénu!
16.–17. července 2018, Důl Hlubina, Dolní oblast Vítkovice, OstravaMezinárodní hudební konference a showcase festival Czech Music Crossroads v roce 2018 poprvé nabídne svou novou žánrovou odnož s paralelním programem pod názvem Electronic Mission.

Cílem Electronic Mission je svést dohromady české a zahraniční aktéry elektronické hudební scény a vytvořit podmínky pro diskusi, sdílení zkušeností, znalostí a dovedností i prezentaci lokální progresivní elektronické tvorby, která má potenciál překročit hranice nebo se jí to už daří.

Electronic Mission bude příležitostí k navázání spolupráce především v rámci lokální scény, které zatím nebyla věnována dostatečná pozornost jako celku.

První ročník si klade za úkol scénu zmapovat, reflektovat, rozvíjet a propojovat. Chce také poukázat na to, že elektronická hudba není zdaleka jen o klubech a zábavě.

Electronic Mission se proto zaměří na „nové komunity“ a bude se také ptát, jakou roli hrají mezilidské vztahy v rámci hudební scény i hudebního průmyslu. Jak se formují kolektivy a komunity, jak se organizují, jaký mají vliv na vývoj hudby i přetváření hudebního průmyslu a zda se mohou sjednotit.

Kromě hudebních tvůrců se tedy představí řada kolektivů, angažovaných projektů a odborníků, kteří na lokální i zahraniční scéně působí. Program nabídne přednášky, diskuse a workshopy určené hudebníkům, promotérům, manažerům, agentům, pedagogům a hudebním publicistům.

Součástí Electronic Mission bude noční festival. Pokud se chcete se svým projektem představit lokálním profesionálům i zahraničním hostům, a navíc dostat akreditace na celou konferenci, přihlaste svůj hudební projekt. Výzva je určena českým a slovenským producentům, producentkám i seskupením. O erudovaný výběr a sestavení line-upu z přihlášených projektů se postará mezinárodní panel hudebních profesionálů. Více  >>ZDEKompletní program Czech Music Crossroads Electronic Mission najdete >>ZDE

Program showcase Elecronic Mission >>ZDE