Gerald Seligman

V mezinárodním hudebním průmyslu v oblasti hlavního proudu i nezávislé hudby pracuje 30 let. Je výkonný ředitel National Recording Preservation Foundation a také prezidentem společnosti Caravan Arts Consultancy, která spolupracuje s vládními i nevládními organizacemi po celém světě a pomáhá vytvářet ekonomické podmínky pro kulturu. Mezi její současné klienty patří The Borneo World Music Expo (které založil a řídí), kolumbijské Ministerstvo kultury, Institut Adama Mickiewicze v Polsku, The Indian Ocean Music Market (který po dobu dvou let spoluřídil), tři samostatné umělecké projekty má na starost v Minas Geraes (Brazílie), konzultace poskytuje Korejské radě umění, ve fázi příprav je projekt vytvoření uměleckého trhu v Indii.

Gerald Seligman působil také jako poradce pro UNESCO v projektu Měst kultury, Světovou banku v oblasti afrického umění a řemesel a byl v řídícím výboru pro dnes stále pokračující projekt ACP (Africa Caribbean Pacific) pro Evropskou komisi.

Do listopadu 2009 byl generálním ředitelem WOMEX, World Music Expo v Berlíně. Je také spoluzakladatelem a prvním předsedou Freemuse, organizace pro lidská práva v dánské Kodani. Založil a vedl EMI Hemisphere, přední značku world music této společnosti, byl vedoucím mezinárodního oddělení strategického marketingu EMI, který zahrnuje archiv, do něhož přispívá 43 zemí a který se podílí na hlavním zisku EMI. Vydal a připravil přes 100 kompilačních alb, jedno z nich bylo nominováno na Grammy.