Leila Chaibeddra

Leila Chaibeddra je rozhlasová a programová manažerka ve společnosti Tartine Production, bookingové a produkční agentury zaměřující se na současnou world music.

Tartine Production od roku 2012 shromáždilo bohatý katalog umělců z celého světa. Co mají společného? Všichni z nich tvoří inovativní a průlomovou hudbu a většinou zpívají ve svém atypickém rodném jazyce – arabštině, kreolštině, portugalštině, wolofštině, bosenštině…

Katalog interpretů Tartine Production je pestrým výsledkem náročné mezinárodní spolupráce, kterou řídí Leila Chaibeddra, zakladatelka společnosti, vedoucí managementu, vývoje a distribuce. Její tým je postaven na jasně vymezených klíčových kompetencích – David Peroncini je specialista na obchodní management, Lucie Moisan na marketing a komunikaci, Clémence Séchet se zabývá logistikou turné a Léa Capdevielle bookingem. Aby mohli všichni odvádět tu nejlepší práci, rádi se obklopují stejně smýšlejícími profesionály, kteří podporují jejich umělce (vydavatelství, tiskoví zástupci, manažeři, vydavatelé,…).

Díky spolupráci s tolika partnery po celém světě je mezinárodní záběr jednou se silných stránek Tartine Production. Každý ze zastupovaných umělců je ve své zemi dobře známý a díky této agentuře se dostane k posluchačům z celého světa. Umělci pod křídly Tartine Production nejsou omezeni časem ani prostorem. Výsledkem jsou inovativní hudební koktejly složené z elektronického dabkehu, arabského hindi-popu, chaabi gipsy, kreolského elektro-popu, afro kosmického groove, multietnického a barevného hip-hopu a mnoho dalšího. Právě tyto nevymezené a stále se promíchávající hudební žánry odrážejí kulturní rozmanitost naší doby a zdůrazňují ji.