Saša Pastorková

Saša pochází z Banské Štiavnice a je zakladatelkou nezávislé hudební organizace Spectaculum production, jejímž prostřednictvím realizuje většinu svých kulturních aktivit. Spectaculum pořádá mezinárodní hudební festivaly Zvuk for Štiavnica, Zvuk for Modra, Slovenské Alternativní Léto, produkčně a dramaturgicky se podílí na One Day Jazz Festivalu a World Music Festivalu v Bratislavě.

Ve volném čase se Saša věnuje hudební publicistice a spolupracuje s etablovanými slovenskými médii. Také se podílí na hudební dramaturgii a produkci klubu Bombura v Brezně a Art Café v Banské Štiavnici. Jako hudební manažer spolupracuje se slovenskými i zahraničními hudebníky zejména z jazzové, world music a klasické scény. Věnuje se také vzdělávacím aktivitám v oblasti hudby v projektu „Hudba dělá člověka“ a v rámci Letní Školy Hudby na Oravě, kterou spoluorganizuje.

Momentálně se Saša v pozici slovenského partnera podílí na organizaci festivalu JAZZFESTBRNO a na druhý ročník Central European Jazz Showcase v Divadle Husa na provázku v Brně.